Fotokurz v Bašti u Prahy – „Každý je převlečený fotograf“ – 2. a 16. října 2021

Hloubka ostrosti podzim na vinici

Každý je převlečený fotograf

Se svým fotoaparátem může vytvářet nadprůměrné snímky každý. Jejich zajímavost často není o ceně a velikosti přístroje, ale o neobvyklých úhlech pohledu a invenci fotografa. Fotokurz „Každý je převlečený fotograf“ vám pomůže přivítat podzim, jak se sluší a patří.

Podzim v Braniborsku

Cíle kurzu

Seznámení se základními ovládacími prvky fotoaparátu – jak tomu přístroji říct, co po něm chci.

Práce s clonou, hloubkou ostrosti, expoziční dobou a dalšími parametry fotografie – jak zařídit, aby fotoaparát dělal takové snímky, jaké chci já, a ne takové, jaké si sám automaticky nastaví (vhodné pro přístroje s režimy priority času a clony – pokročilejší kompakty, bezzrcadlovky, zrcadlovky).

Základy kompozice obrazu (úhel pohledu, práce se světlem, zarámování obrazu, linie a křivky a další tipy) – jak to udělat, aby fotografovaná scéna vypadala co nejzajímavěji. Správnou kompozicí lze fotografii ozvláštnit i při použití zcela základního fotoaparátu nebo mobilního telefonu.

Fotografování v terénu – detaily květů či hmyzu, krajina, architektura – procvičení věcí, které jsme si vysvětlili v teoretické části.

Okcitánie podzim Aubrac

Požadavky na účastníky

Kurz je určený pro začátečníky a mírně pokročilé.

Nezáleží na tom, jestli bydlíte v Bašti, Líbeznici nebo v Praze. Aktivity místního komunitního centra jsou otevřené pro každého.

 

Co si vzít s sebou

Vlastní fotoaparát, dobrou náladu a svačinu

Zrcadlení Šumava

Délka trvání kurzu

4 hodiny

 

Kde a kdy se potkáme

2. a 16. října 2021 ve 13:00 hodin před Komunitním centrem v Bašti, Dlouhá 52.

GPS: 50.2047106N, 14.4768531E

Obec Bašť leží přibližně 20 km od Prahy směrem na Mělník.

Okcitánie podzim Canal Du Midi

Maximální počet účastníků

Kurz je určený pro malou skupinku osob v maximálním počtu 8 účastníků. To proto, aby se lektor mohl každému individuálně věnovat.

Cena kurzu

750,- Kč

Okcitánie podzim Aubrac

Jak se přihlásit na kurz

Přihlašujte se na kurz přímo u lektora prostřednictvím e-mailu: foto@individualnifotokurzy.cz nebo telefonicky na čísle 603 173 158.

Kurzovné uhraďte nejpozději dva dny před konáním kurzu, tedy do 30. 9. 2021 případně do 14. 10. 2021 na účet u ČSOB: 3020082/0300 nebo u Komerční banky číslo: 6528201/0100. Do zprávy pro příjemce napište své jméno a příjmení.

Podzim v Braniborsku

Těším se na Vás!

Váš Michael Fokt