Kurz focení v ZOO a akváriích

Fotokurz v ZOO

Bez bariér

Výhoda zoologických zahrad je zřejmá. Fotograf má jistotu, že se zde na malé ploše setká s mnoha krásnými a zajímavými tvory vhodnými k fotografování. Zvířata v zoo jsou navíc na lidskou přítomnost zvyklá, takže se nesnaží před fotografem ani utéct, ani ho napadnout.

Nevýhod při fotografování v zoo je hned několik. Živočichové se často nacházejí ve výbězích, které jejich přirozené prostředí nepřipomínají ani náznakem, zato kolem sebe mají mnoho ošklivých umělých artefaktů (misky na potravu, obslužná zařízení výběhu a podobně). Mezi fotografem a živočichem se také nezřídka nacházejí překážky ztěžující fotografování (skla, mříže, ohrady), které jsou mnohdy vidět i za živočichem samotným. Zvířata v zoo navíc ve výbězích často pouze polehávají a nepředvádějí žádnou zajímavou aktivitu.

Fotky jako z divoké přírody

Jestli máte rádi zvířata a focení stejně jako já, pojďte si udělat procházku do pražské Zoologické zahrady nebo Mořského světa, kde vám ukážu, jak tyto bariéry překonat. Zároveň vám také vysvětlím, čím jsou jednotlivá zvířata zajímavá a jaké jsou jejich zvláštnosti. Znalosti o fotografovaném objektu jsou totiž stejně důležité, jako vědět, kde to zmáčknout.

Kurz fotografování je určený pro malé skupiny v počtu 6 lidí. Na každého z vás chci mít čas, a proto neorganizuji davové akce.

Výsledky našeho snažení si v klidu projdeme na notebooku. Řekneme si, co se nám povedlo a na co bychom si měli dát příště větší pozor.

 

Délka fotokurzu: 4 hodiny

Cena vstupu do instituce není součástí ceny kurzu.

Minimální počet účastníků jsou tři osoby.

 

Vím, kdy to zmáčknout…

Cena: 1.200 Kč

Objednat fotokurz