O Michaelovi

Cestující novinář a fotograf

Michaelovo srdce patří fotografování zvířat, makrofotografii a jeho ženě Markétě, se kterou pracuje v autorské dvojici. Jejich spolupráce probíhá také na přírodní bázi – fungují tak trochu jako hejno papoušků, kteří neznají šéfa, ale přesto jim to spolu klape. Skvěle se doplňují, dohromady tvoří dokonalou „superosobnost“ a společná cestovatelská témata zpracovávají formou ucelených reportáží.

Spolupracují s mezinárodním časopisem GEO, online vydáním National Geographic, s českými geografickými i společenskými magazíny, s Českou televizí a také s Českým rozhlasem 2.

Michael díky přírodovědnému vzdělání zpracovává své materiály o přírodních krásách se smyslem pro souvislosti, zajímavosti a vysvětlení vzájemných vztahů. Mnoho let se také věnuje popularizaci vědeckých témat, především z lékařských a přírodovědných oborů.

Se svými sériemi fotografií získal v soutěži profesionálních fotografů Czech Press Photo první místo – cenu Zlaté oko – v kategorii Příroda a životní prostřední, cenu dětí UNICEF, dvě ceny Academic za nejpůsobivější makrofotografii a několik čestných uznání.

Publikoval též v prestižním odborném časopise Canadian Journal of Zoology, je autorem mnoha publikací o přírodě určených malým i velkým čtenářům a u předních českých nakladatelství vydává kalendáře převážně s přírodní tematikou.

Kromě fotografických kurzů pořádá také cestovatelské i přírodovědné přednášky či besedy s promítáním a posledních několik let vyučuje obor fotografie na Vyšší odborné škole informačních technologií (VOŠIS) a také na Střední škole elektrotechniky, multimédií a informatiky (SŠEMI).

Markéta se kromě novinářské činnosti a copywritingu stará o public relations, organizuje autorské výstavy a zajišťuje veškeré produkční i obchodní aktivity. Pro známé obchodní značky spravuje rovněž sociální sítě. To všechno je důvodem, proč při kontaktování Individuálních fotokurzů pravděpodobně jako první zaslechnete její hlas.

Michael Fokt
Marketa Foktova