Individuální fotokurz makrofotografie

Makrofotografie oko

Jak na fotografii detailu

Nejlepší je pozorování zvířat přes objektiv. Hlavně těch úplně maličkých. Focení v přírodě je ale často otázkou štěstí, protože je musíte nejdříve objevit a pak doufat, že vám zahrají hezké divadlo. Abyste mohli všechny ty úchvatné scény zachytit, potřebujete k tomu precizní techniku a velkou dávku trpělivosti. Velmi se vám budou hodit také alespoň základní znalosti o daném živočichu. A proč? No přeci, abyste dokázali předvídat, co udělá a byli ve správný čas na správném místě.

Během fotografického kurzu si procvičíme několik triků, které nám s technicky poměrně náročnou makrofotografií velmi pomůžou. Hned na začátku zjistíme, že nejlepším ostřicím nástrojem může být naše vlastní tělo.

Hloubka ostrosti v makrofotografii se pohybuje doslova v milimetrech. Není vůbec jednoduché správně zaostřit. My to ale budeme procvičovat tak dlouho, dokud neodejdete s hezkými záběry ostrými jako břit. Budete-li chtít, vyzkoušíme si práci s mezikroužky a scénu si osvětlíme externím bleskem s nasazenými softboxem.

Věděli jste, že za nevelký peníz může proměnit zrcadlovku či bezzrcadlovku ve fotoaparát schopný dostat předměty menší než náprstek na celou fotografii? Nebo, že si můžete vyrobit vlastní makroblesk za pár korun? Ani kvůli ranní rose nebudete vstávat před východem slunce. Ukážu vám, jak si efektně ozvláštnit snímky detailů. 

Individuální kurz fotografování na půl dne (4 hodiny)

Cena kurzu: 2.900 Kč

Individuální kurz fotografování na celý den (8 hodin)

Cena kurzu: 5.900 Kč

Objednat fotokurz